Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata Debat Online 2020

Pomimo zmienionej ze względu na zagrożenie epidemiczne formuły, tegoroczne Mistrzostwa Świata Debat zgromadziły zespoły z 70 krajów, które rywalizowały ze sobą za pośrednictwem komputerów. Koordynacja odbywającego się w różnych strefach czasowych wydarzenia była dla organizatorów sporym wyzwaniem, z którego wywiązali się wzorowo dzięki ogromowi pracy międzynarodowego zespołu sędziów i wolontariuszy.


– To był prawdziwy rollercoaster – komentuje Radosław Czekan, Trener Reprezentacji Polski Debat – Ponad 10 sparingów w dwa tygodnie m.in z Bangladeszem, Słowenią, Ukrainą, Chorwacją, Czechami czy Estonią oraz trzydniowe sprinty pracy nad tezami. W tym roku nasz poziom był ewidentnie wyższy, poprawiliśmy błędy sprzed lat i w każdej debacie pokazaliśmy klasę przez co do ostatniego momentu liczyliśmy się w walce o fazę play-off. Jestem dumny z Asi, Kacpra, Flory i Marianny i postępu, jaki zrobili przez ten czas i jestem przekonany, że za rok Polska zapisze się w historii złotymi zgłoskami.

Mistrzami Świata została w tym roku reprezentacja Kanady, która pokonała w finale Sri Lankę.

Dziękujemy drużynie za włożoną w przygotowania i debaty pracę, wszystkim trenerom za poświęcony czas oraz Paulinie Kaczyńskiej za reprezentowanie Polski poprzez sędziowanie w trakcie turnieju.

Już jesienią otwarta zostanie rekrutacja do Reprezentacji Polski biorącej udział w kolejnej edycji Mistrzostw Świata Debat w roku 2021.

Scroll to Top