Polish Schools Debating Championship 2021

Pod koniec listopada do Warszawy zjechały się drużyny z całej Polski, aby zawalczyć o zwycięstwo na Polish Schools Debating Championship!

Na turnieju młodzież debatowała między innymi nad problemami minimalnej płacy, efektywnym altruizmem oraz w wielkim finale o tym czy muzea powinny być własnością prywatną. Tematy nie były łatwe, ale wszystkie drużyny dobrze sobie z nimi poradziły i wierzymy, że dużo się nauczyły!

Od lewej Antoni Kiszka, Jan Bała, Nadia Stachowicz i Krzysztof Ludwiczak

Gratulujemy wygranym! W składzie drużyny byli: Krzysztof Ludwiczak, Jan Bała, Antoni Kiszka oraz Nadia Stachowicz. Wszyscy reprezentowali IV Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu. Najlepszą mówczynią turnieju została Marta Sanz Wawer, która reprezentowała V Liceum Ogólnokształcące z Krakowa!

Ogromne gratulacje również dla drużyn którym udało się przejść do fazy półfinałowej i finałowej oraz wszystkim, którzy dostali się do Initial Teamu!
Mamy nadzieję, że wszystkie drużyny, które pojawiły się na turnieju miały okazję poprawić swój angielski, uczyć się debatowania na najwyższym poziomie oraz oczywiście dobrze się bawić!

Ze wszystkich debatujących zostały wyłonione osoby, które będą ćwiczyć do World Schools Debating Championship, czyli mistrzostw świata w debatach dla szkół ponad podstawowych! Przez najbliższe miesiące, tzw. „Initial Team” będzie trenował pod okiem Radka Czekana, aby jak najlepiej wypaść na turnieju. Gratulację dla wszystkich wybranych i czekamy na sukcesy!

Dziękujemy wspaniałemu CA Teamowi, który sprawił, że na turnieju były ciekawe i wyważone tezy oraz dopilnował wysokiego poziomu sędziowskiego oraz sędziom, którzy przyjechali z Polski i zza granicy, aby inspirować uczniów swoimi feedbackami i doskonale rozstrzygać debatanckie spory. Dziękujemy Equity Officerowi, który wzorowo dbał o atmosferę na wydarzeniu. Dziękujemy Monnet International School – Liceum oraz Muzeum Narodowe w Warszawie za udostępnienie miejsca do debatowania! Mieliśmy pięknie i widowiskowe rundy, półfinały oraz finały!
Dziękuję na koniec International Debate Education Association (IDEA), bez pomocy tej organizacji nie bylibyśmy w stanie zorganizować turnieju na tak wysokim poziomie!

Na koniec zachęcamy do przeczytania relacji z całego wydarzenia: https://www.rp.pl/wydarzenia/art19165111-polish-schools-debating-championship-2021-za-nami?fbclid=IwAR0Cipx9trOKa6q5ErMpXRkHPZgcjSeh4oQWF393CUPHzsphHkIx9Rn-HtY

oraz do obejrzenia filmowej relacji:

Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się w jeszcze większym gronie!