Sztuka debaty, debaty o sztuce – projekt z Muzeum Narodowym w Warszawie

24 października 2020 zakończony został projekt Sztuka debaty, debaty o sztuce, który mieliśmy przyjemność współrealizować z Muzeum Narodowym w Warszawie. W warsztatach wzięło udział 62 uczestników z 11 szkół ponadpodstawowych z Warszawy i okolic. Projekt skierowany był do uczniów i nauczyciel zainteresowanych historią gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie, motywami w sztuce oraz debatami. 

Projekt został podzielony na dwie części. Pierwszy etap to warsztaty zorganizowane 22 października. Ćwiczenia dla uczennic i uczniów zostały przeprowadzone przez dwóch doświadczonych trenerów z ramienia Fundacji Polska Debatuje oraz cztery edukatorki z Muzeum Narodowego w Warszawie. Każdy z uczestników miał możliwość przejścia przez trzy bloki tematyczne: 1. warsztaty debatanckie; 2. oprowadzanie po gmachu MNW i 3. oprowadzanie ścieżką muzealną “Zaklęty u źródła stoi.. o symbolice wody i kamienia”. 

W drugim etapie projektu, 24 października, uczennice i uczniowie wzięli udział w turnieju online zorganizowanym na platformie Mixidea. W trakcie rywalizacji uczestnicy debatowali na temat kolekcjonowania i promocji dzieł sztuki przez muzea narodowe, idei oceny sztuki z dawnych epok według współczesnych kryteriów oraz pracy Jerzego Kaliny “Zatrute Źródło”. Wielki Finał projektu odbył się w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie i wzięły w nim udział zwycięskie drużyny (Monnet International School oraz Liceum Sióstr Nazaretanek) oraz trzech sędziów. 

Gratulujemy zwycięzcom turnieju szkole ponadpodstawowej Monnet International School i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w projekcie.

Scroll to Top