Zapraszamy do zapoznania się z broszurą omawiającą debaty towarzyszące wystawie POMNIK. Europa Środkowo-Wschodnia 1918-2018. Opracowana przez ekspertów Polska Debatuje oraz Królikarni, oddziału Muzeum Narodowego w Warszawie publikacja przedstawia tematy i przykładowe argumenty ilustrujące dylematy związane z projektowaniem, stawianiem i burzeniem pomników.

Materiał dostępny jest w wersji .pdf pod tym linkiem

Zapraszamy wraz z oddziałem Muzeum Narodowego Królikarnia uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych zainteresowanych sporami dotyczącymi projektowania, odsłaniania, celebrowania i burzenia pomników oraz debatami zapraszamy do udziału w projekcie Debaty o Pomnikach.

Uczennicy i uczestniczki otrzymają niepowtarzalną szansę poznania tajemnic wyjątkowej wystawy POMNIK. Europa Środkowo-Wschodnia 1918-2018 oraz udziału w debatach na dotyczące jej tematy. Oprowadzanie po wystawie oraz warsztaty debatanckie 10 września przeprowadzone będą przez doświadczonych specjalistów oraz szkoleniowców z międzynarodowym doświadczeniem. Turniej 14 września pozwoli na rywalizację na argumenty o poznanych wcześniej tematach dotyczących kontrowersji z wystawy.

Link do rejestracji:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaDZFGqYIqy6XscY-sJpihNW3thQoLYbnd3Y0GxwEWvxSr9A/viewform?usp=sf_link

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/378227296197295/