Polska reprezentacja wchodzi na światowy poziom

Polski zespół, przygotowujący się do Mistrzostw Świata Licealistów, po raz kolejny udowodnił, że ma nie tylko wielkie ambicje, ale też warsztat i umiejętności, by sięgać po zwycięstwa z poważnymi graczami. Dzięki występowi reprezentacji na niedawnym turnieju SASDC 2021 nie mamy wątpliwości – polska drużyna jest gotowa na wszystko!

W rundach eliminacyjnych Polska Reprezentacja pokonała m.in.  późniejszych finalistów, słynny Eton College. Szkoła, do której absolwentów należy 19 premierów Wielkiej Brytanii, książe Wellington czy George Orwell nie zdołała odpowiedzieć na argumenty krytykujące dotychczasową politykę Stanów Zjednoczonych względem Rosji, które przedstawili Kacper Lubiewski, Hanna Pabiś, Ignacy Krzewski oraz Marianna Wesołowska.

– Reprezentacja udowodniła, że weszliśmy już na poziom światowy i możemy wygrywać z najlepszymi m.in. finalistami Mistrzostw Świata Debat 2020 czy elitarnym brytyjskim Eton – mówi Radosław Czekan, trener polskiej reprezentacji –  Drużyna pokazała charakter, zaangażowanie i intelekt, który napawa nadzieją przed zbliżającymi się turniejami w Oxfordzie i Mistrzostwami Świata Licealistów w Makau. Jestem dumny z zespołu i postępu, jakiego dokonują z tygodnia na tydzień.

Drużyna dotarła do ⅛ finału, gdzie po zaciętym i wyrównanym starciu sędziowie przyznali zwycięstwo drużynie z Indonezji. Mimo to, cała drużyna jest bardzo zadowolona z wyniku.

– Najważniejsze co wyniosłam z tego turnieju to doświadczenie debatowania przeciwko najlepszym drużynom świata, na przykład przeciwko reprezentacji Sri Lanki, zeszłorocznych wicemistrzów świata. Z kolei wygranie z Eton College było niezwykle satysfakcjonujące. Wydaje mi się że nasz występ pokazał też, że jako drużyna, jesteśmy coraz bardziej zgrani i możemy mieć spore nadzieje na sukcesy na kolejnych turniejach – Tak o swoich doświadczeniach opowiada Hanna Pabiś.

To kolejny i nie ostatni przystanek reprezentacji na drodze do Mistrzostw Świata, które odbędą się już w lipcu.  Wybierany i przygotowywany przez Fundację Polska Debatuje zespół zaliczył już świetne występy na turniejach Ljutomer i ISDC w Katarze.