Polacy w półfinale Uniwersyteckich Mistrzostw Świata Debat

Drużyna z Klubu Debat Parlamentarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w składziezie: Klaudia Maciejewska i Krzysztof Jaroń, dotarła na początku roku do półfinału prestiżowych Uniwersyteckich Mistrzostw Świata Debat 2020 w Tajlandii. To już 4 polski (i 2 krakowski!) zespół docierający do tego etapu rywalizacji na akademickim poziomie w kategorii English as a Foreign Language.

Tak o swoim sukcesie mówi Klaudia Maciejewska, która wyróżniona także została jako 8. najlepsza mówczyni turnieju:

„Mam nadzieję, że na naszym przykładzie pokażemy polskim debatantom, że nie muszą obawiać się swoich umiejętności językowych i zawsze jest szansa na odniesienie sukcesu.
Drużyny, które spotykaliśmy po drodze pochodziły w większości z Ameryki lub z Azji, dla większości z nich angielski jest językiem ojczystym. Spotkaliśmy tylko 3 drużyny europejskie i udało nam się pokonać każdą z nich – nawet finalistów tegorocznych Mistrzostw Europy. Turniej był świetnym przeżyciem także poza debatami: tegoroczni organizatorzy wiedzieli jak się nami zająć – jedzenie i klimat były niesamowite, przynosimy z imprezy same pozytywne wrażenia. Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Korei zapowiadają się fenomenalnie, mamy nadzieję zobaczyć tam powiększoną polską reprezentację!”