Polish Schools Debating Championship 2020

Wicemistrzowie Polski z 2 SLO im. Pawła Jasienicy w Warszawie

1 marca zakończyliśmy kolejną edycję największego w Polsce turnieju debat dla uczniów szkół średnich w języku angielskim. 20 zespołów z całego kraju rywalizowało między sobą przez 3 dni o tytuł Mistrzów Polski, który ostatecznie, po zaciętym finale zdobyło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Wicemistrzami Polski zostali debatanci z 2 SLO im. Pawła Jasienicy w Warszawie, zaś najlepszym mówcą turnieju Kacper Lubiewski z Publicznego Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu.

Turniej rozpoczęło spotkanie z Ambasadorem Meksyku, Alejandro Negrín Muñoz oraz attaché kulturalnym Irwinem Salazarem, podczas uczestnicy poznawali kulisy pracy dyplomaty oraz podobieństwa i różnice między Polską a Meksykiem. W najbliższych tygodniach z wyróżniających się podczas Turnieju mówców i mówczyń wyłoniona zostanie Reprezentacja Polski Debat, która w lipcu 2020 rywalizować będzie w Mistrzostwach Świata Debat organizowanych w Meksyku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sędziom, nauczycielom i wolontariuszom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery oraz bardzo wysoki poziom debat. Już teraz zapraszamy do udziału w następnej edycji, która odbędzie się w listopadzie 2020.

Polish Schools Debating Championship wsparli:

Patroni: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Meksyku, Ambasada Republiki Meksyku w Polsce

Partnerzy: International Debate Education Association, Front Europejski, Civitates

Patronat medialny: Magazyn Cogito