Rusza projekt Nic o Nas!

Rozpoczynamy projekt Nic o Nas!, który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych chcących nauczyć się organizować debaty i rozwiązywać poprzez dyskusję problemy swoich społeczności.

W trakcie projektu przygotowujemy uczniów poprzez warsztaty i pracę ze specjalnymi materiałami do zorganizowania własnych debat z lokalnymi decydentami o istotnych dla danych społeczności sprawach. Celem projektu jest zwiększenie wpływu młodych ludzi na rzeczywistość oraz zachęcenie do udziału w procesach demokratycznych. Wierzymy, że to pozytywnie wpłynie na kształtowanie się u nich proaktywnej postawy obywatelskiej. Uczniowie rozwiną umiejętności krytycznego myślenia i publicznego przemawiania.

Projekt będzie realizowany przez trzy semestry w latach 2021-2022. Udział w nim weźmie 50 szkół z całej Polski. Jeśli są Państwo zainteresowani, zapraszamy do rejestracji pod tym linkiem [KLIK].

Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymają fizyczne egzemplarze interaktywnej broszury, której wypełnianie pomoże im w organizacji ciekawych wydarzeń. Wersja .pdf dostępna jest tutaj.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z funduszy EOG.